fbpx

Dnešní synonymum pro titanové brýle.

Příběh Blackfin začal v roce 1971. Tehdy byla Maria Pramaor jednou z prvních zaměstnankyň italského gigantu Luxottica v italském městě Agordu a uviděla příležitost na trhu. Neváhala, překročila řeku Cordevole a na jejím levém břehu naproti továrny Luxottica si otevřela svou vlastní dílnu na výrobu brýlových obrub.

O dvacet let později v roce 1991 se se svým mužem rozhodla začít používat pro výrobu brýlí do té doby naprosto nevídaný materiál a tím byl právě japonský titan. V 80. letech byla většina brýlových obrub vyrobena z obyčejného kovu a acetátu a téměř nikoho nenapadlo vyrábět titanové rámy a tak právě Maria patřila mezi průkopníky zpracování titanu v optickém světě.

A tak následující léta byly ve znamení vývoje ve zpracování titanu, tvorby ojedinělého designu a to vše bylo zhodnoceno v roce 2008, kdy svět spatřil první brýle značky Blackfin.

53 kroků k dokonalosti – technologie výroby brýlových obrub Blackfin.

Zde můžete nakouknout pod ruky těch, kteří pro nás po italskými Alpami vyrábí titanové brýle Blackfin:

Kvalitní zpracování titanu je základ. V Blackfin ví, jaké nástroje jsou pro jeho dokonalé zpracování potřeba a znají tajemství, které mu dává tu správnou podobu s využitím všech jeho předností.

To je také důvod proč právě stranice brýlových obrub Blackfin jsou vyrobeny z materiálu Beta Titan (slitina titanu, vanadu a hliníku), zatímco očnice jsou z čistého titanu. Blackfin tak nachází dokonalou rovnováhu mezi technologií a designem.

Titan

Titan je speciální netoxický a hypoalergení materiál s jedinečnými vlastnostmi, který se velmi hodí na výrobu brýlových obrub. Brýlová obruba z titanu je o 48% lehčí než brýlová obruba z niklu/stříbra. Vzhledem k lehkosti a mechanickým výkonům je to materiál s nejlepším poměrem pevnosti a hmotnosti.

Pojmy lehkost a síla dostávají u obrub Blackfin úplně nové rozměry. A kolik takové brýle Blackfine váží? Neuvěřitelných 2,4 gramů!