fbpx

Sportovní brýle

Ochrana zraku nejen před sluncem a UV zářením, ale také před větrem a vším co poletuje ve vzduchu. Sportovní brýle jsou součástí vašeho těla, mají vliv na váš výkon a na sportovní zážitek. Pokud tedy trávíte čas na čerstvém vzduchu, ať už jezdíte na kole, běháte, nebo máte rádi turistiku, nad pořízením kvalitních slunečních brýlí neváhejte.

Pokud máte dioptrie, dokážeme je zabudovat také do vašich sportovních brýlí a to i v případě, že běžně máte multifokální brýle.

Na barvě záleží!

  • Šedá – neutrální barva, která umožňuje vnímat okolí v přirozené podobě. Snižuje intenzitu světla, zabraňuje oslnění. Je velmi vhodná pro řízení a venkovní sporty jako je běh, cyklistika, in-line bruslení nebo turistika.
  • Hnědá – redukuje odlesky a blokuje modré světlo, což pomáhá lepšímu vnímání kontrastů a ostrosti vidění. Pokud je pod mrakem, rozjasňuje. Hnědá je vhodná pro rybaření, lov, cyklistiku, vodní sporty a míčové hry.
  • Zelená – filtruje modré světlo, snižuje únavu při intenzitě paprsků a přináší vysoký kontrast a ostrost vidění. Zelená je ideální pro tenis, badminton, golf a další sporty s důrazem na přesnost.
  • Žlutá a oranžová – ideální do zhoršených světelných podmínek, např. mlha. Žluté odstíny zesvětlují a zostřují předměty.  Nicméně zkreslují barvy. Hodí se při zimních sportech a sportech v halách jako např. volejbal, basketbal, florbal.
  • Růžová a červená – blokuje modré světlo, zvyšuje tím kontrast. Uklidňuje. Ideální pro řízení auta a pro práci s počítačem. Problém je ale velké zkreslení reálných barev. Hodí se pro lyžování, snowboardingu a další zimních sporty.