fbpx

Cestování je skvělá příležitost pro objevování nových míst, kultur a zážitků. Ale pokud nosíte brýle, může to přinést i několik výzev. Aby vaše cesty proběhly hladce a bez nepříjemných překvapení, připravili jsme pro vás 7 praktických rad, jak se na cestu připravit a užít si ji naplno.

1. Vždy mějte náhradní pár brýlí

Nikdy nevyrážejte na cesty pouze s jedněmi brýlemi. Pokud se vám rozbijí nebo ztratí, budete mít záložní pár, který vás zachrání. Náhradní brýle by měly být uložené na bezpečném místě, ideálně v pevném pouzdře.

2. Používejte pevné pouzdro

Pevné pouzdro je základ. Měkké pouzdro může způsobit, že se brýle poškodí během přepravy. Pevné pouzdro ochrání vaše brýle před nárazy a tlaky v zavazadle.

Fotka brýlí v pevném obalu na brýle

3. Noste brýle odděleně

Pokud máte dva páry brýlí, uložte je na různá místa. Jedny brýle mějte vždy při ruce, například v příručním zavazadle, a druhé v kufru. Tak se vyhnete situaci, kdy ztratíte oba páry najednou.

4. Chraňte brýle před horkem

Vysoké teploty mohou poškodit obroučky i povrchové vrstvy brýlových skel. Nenechávejte brýle v autě na přímém slunci nebo v blízkosti jiných zdrojů tepla. Vždy je uložte na bezpečné a chladné místo.

5. Nezapomeňte na sluneční brýle

Pokud jedete na dovolenou do slunné destinace, přibalte si sluneční brýle nebo samozabarvovací brýle s UV ochranou. Chráníte tím své oči před škodlivým ultrafialovým zářením a zároveň si zajistíte komfortní vidění.

fotka slunečních brýlí na pláži

6. Buďte opatrní při aktivitách

Dovolená často zahrnuje různé aktivity, při kterých by mohlo dojít k poškození brýlí. Buďte na ně opatrní, zejména při sportu nebo vodních aktivitách. Při odkládání brýlí vždy používejte kvalitní pouzdro.

7. Záchranná sada pro brýle

Záchranná sada by měla být součástí vaší výbavy na cesty. Obsahovat by měla šroubováček, sprej na čištění brýlí a mikrovláknovou utěrku. Tato sada vám pomůže vyřešit všechny drobné problémy s brýlemi na cestách.

Díky těmto tipům bude vaše cestování s brýlemi mnohem pohodlnější a bezstarostnější. Pokud potřebujete jakoukoliv pomoc nebo vybavení, neváhejte se stavit v naší optice. Šťastnou cestu a jasný výhled!