fbpx

Zrak je pro člověka nejdůležitějším ze všech smyslů, pomocí zraku vnímáme až neuvěřitelných 80% informací a ruku na srdce, věnujeme mu takovou péči, jakou si zaslouží? Z naší zkušenosti víme, že tomu tak není, a to je hlavním důvodem, proč jsme pro vás letos v červenci v areálu komerčního centra Nová Kasárna v Krnově otevřeli nové moderní oční centrum se všemi službami, které se zrakem souvisí.

Kdo jsme a jaká je naše vize?

Oční centrum Krnov

Najdete u nás ordinaci očního lékařeoční optiku s pracovištěm optometrie a statusem nestátního zdravotnického zařízení. Již nyní poskytujeme široké spektrum služeb na vysoké úrovni, ale naše plány míří mnohem výše. Našim cílem je být špičkovým zdravotnickým zařízením, a to nejen co do technického vybavení, ale i lidí, kteří se o vás budou starat.     

Náš tým

Jmenuji se Pavel Macenauer a jsem duší projektu. Jsem krnovský rodák a bývalý zástupce mezinárodní firmy HOYA, která vyrábí brýlová skla. V současné době provozuji oční optiku a optometrii na druhé straně Jeseníků – v Šumperku. Mým velkým snem bylo otevřít oční centrum v rodném Krnově. Tento sen se mi podařilo splnit hlavně díky skvělému týmu nadšených a zkušených profesionálů.

V oční optice se o vás postará vedoucí Ludmila Švábková Karmelitová, oční optik a fotograf a Šárka Bočková. Dále se o Vás postará Mgr. Marie PetlachováBc. L’udmila Dubilová, naše vždy usměvavé optometristky, které vyřeší každou oční vadu k vaší naprosté spokojenosti. Náš tým ještě doplňuje Lucie Hajná, asistentka očního optika.

O zdraví vašich očí v naši oční ambulanci již nyní pečuje v Krnově nový lékař MUDr. Radek Girgle, velmi zkušený oční lékař s 20 letou praxí v brněnské fakultní nemocnici. 

Oční ambulance

Naše oční ambulance pro dospělé i děti je smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven. Na podzim zde plánujeme zřídit nové pracoviště pro drobné zákroky estetické chirurgie, zejména tedy operace očních víček tzv. blefaroplastiku. Toto pracoviště bude v rámci Krnova první svého druhu, a pacienti tak nebudou muset dojíždět do vzdálených měst. V průběhu podzimu také vybavíme ambulanci o nové zařízení OCT (oční koherenční tomograf), který umožní získat lékaři mnohem podrobnější a přesnější přehled o vnitřních strukturách oka a stanovit tak správnou diagnózu. Kromě těchto plánů neustále pracujeme na zpříjemnění prostředí oční ambulance tak, abyste se u nás cítili jako doma.

Oční optika a optometrie

Nedílnou součástí našeho oční centra je oční optika s pracovištěm optometrie, kde přesně změříme váš zrak. A co vlastně ta optometrie je? Jedná se o nelékařský zdravotní obor, který se zabývá vyšetřováním zrakových funkcí, měřením refrakčních vad a stanovováním jejich korekce včetně aplikace kontaktních čoček. Tím, kdo se o vás postará je optometrista, vysokoškolsky vzdělaný odborník, jehož doménou je měření zraku. Pokud tedy řešíte jen problém nedokonalého vidění do dálky či na blízko, vaše první kroky by vás měly dovést právě k optometristovi. Pro brýle dnes již není nutné chodit k očnímu lékaři. 

Oční lékař je ale pro vaše oči důležitý po stránce zdravotního stavu očí, a proto je důležité jej pravidelně navštěvovat v závislosti na věku a aktuálním zdravotním stavu.

Věřím, že oceníte možnost vyřešit všechny problémy se zrakem na jednom místě, v příjemném prostředí s vysokou úrovní služeb. 

Těšíme se na vás